YTW-10-07-L-Q-450-120
Part Number:
YTW-10-07-L-Q-450-120
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.181" (4.600mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.120" (3.050mm)
Number of Positions :
40
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)