HW-17-10-G-D-386-222
Part Number:
HW-17-10-G-D-386-222
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.222" (5.638mm)
Length - Stack Height :
0.386" (9.804mm)
Length - Tail :
0.222" (5.638mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)