TW-22-12-F-D-841-118
Part Number:
TW-22-12-F-D-841-118
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.151" (3.835mm)
Length - Stack Height :
0.841" (21.361mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
44
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)