ZW-36-14-T-D-1058-130
Part Number:
ZW-36-14-T-D-1058-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 72POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.242" (6.147mm)
Length - Stack Height :
1.058" (26.873mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)