ZW-36-14-T-D-835-440
Part Number:
ZW-36-14-T-D-835-440
Description:
CONN BRD STACK .100" 72POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.835" (21.209mm)
Length - Tail :
0.440" (11.176mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)