MW-35-03-G-D-110-124-P-TR
Part Number:
MW-35-03-G-D-110-124-P-TR
Description:
CONN HDR 70POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.234" (5.944mm)
Length - Post (Mating) :
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
70
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)