ZW-22-12-G-D-320-312
Part Number:
ZW-22-12-G-D-320-312
Description:
CONN BRD STACK .100" 44POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.398" (10.109mm)
Length - Stack Height :
0.320" (8.128mm)
Length - Tail :
0.312" (7.925mm)
Number of Positions :
44
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)