ZW-16-13-G-D-878-250
Part Number:
ZW-16-13-G-D-878-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.878" (22.300mm)
Length - Tail :
0.250" (6.350mm)
Number of Positions :
32
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)