FW-25-03-L-D-281-065-A-P
Part Number:
FW-25-03-L-D-281-065-A-P
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.346" (8.788mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.281" (7.137mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)