ZW-17-14-S-D-875-153-LL
Part Number:
ZW-17-14-S-D-875-153-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.402" (10.211mm)
Length - Stack Height :
0.875" (22.225mm)
Length - Tail :
0.153" (3.886mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)