TW-15-12-F-D-580-345
Part Number:
TW-15-12-F-D-580-345
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.580" (14.732mm)
Length - Tail :
0.345" (8.763mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)