HW-20-13-G-S-938-113
Part Number:
HW-20-13-G-S-938-113
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height :
0.938" (23.835mm)
Length - Tail :
0.113" (2.870mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
20
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)