HW-20-14-G-D-1209-063
Part Number:
HW-20-14-G-D-1209-063
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
1.209" (30.709mm)
Length - Tail :
0.063" (1.600mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)