ZW-17-10-G-D-517-223
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-17-10-G-D-517-223
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.517" (13.132mm)
Length - Tail :
0.223" (5.664mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)