FW-32-02-F-D-607-075-EP
Part Number:
FW-32-02-F-D-607-075-EP
Description:
CONN HDR 64POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.757" (19.228mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.607" (15.418mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
64
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)