YTW-10-06-L-Q-350-150
Part Number:
YTW-10-06-L-Q-350-150
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.100mm)
Length - Post (Mating) :
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.900mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
40
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)