ZW-50-13-G-S-575-276
Part Number:
ZW-50-13-G-S-575-276
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.379" (9.627mm)
Length - Stack Height :
0.575" (14.605mm)
Length - Tail :
0.276" (7.010mm)
Number of Positions :
50
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)