YTW-11-04-L-Q-325-065
Part Number:
YTW-11-04-L-Q-325-065
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.200mm)
Length - Stack Height :
0.325" (8.255mm)
Length - Tail :
0.065" (1.651mm)
Number of Positions :
44
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)