HDWM-20-57-L-D-413-SM-A-P
Part Number:
HDWM-20-57-L-D-413-SM-A-P
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.793" (20.142mm)
Length - Post (Mating) :
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height :
0.413" (10.490mm)
Number of Positions :
40
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)