ZW-17-12-L-T-627-165
Part Number:
ZW-17-12-L-T-627-165
Description:
CONN BRD STACK .100" 51POS
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.238" (6.045mm)
Length - Stack Height :
0.627" (15.926mm)
Length - Tail :
0.165" (4.191mm)
Number of Positions :
51
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)