ZW-15-13-G-D-885-168
Part Number:
ZW-15-13-G-D-885-168
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.885" (22.479mm)
Length - Tail :
0.168" (4.267mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)