TW-25-06-F-D-285-120
Part Number:
TW-25-06-F-D-285-120
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.268" (6.800mm)
Length - Stack Height :
0.285" (7.239mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)