ZW-19-13-G-D-655-289
Part Number:
ZW-19-13-G-D-655-289
Description:
CONN BRD STACK .100" 38POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.286" (7.264mm)
Length - Stack Height :
0.655" (16.637mm)
Length - Tail :
0.289" (7.341mm)
Number of Positions :
38
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)