HDWM-20-59-S-D-388-SM-P
Part Number:
HDWM-20-59-S-D-388-SM-P
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.853" (21.667mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.388" (9.855mm)
Number of Positions :
40
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)