FW-32-05-L-D-533-075-EP
Part Number:
FW-32-05-L-D-533-075-EP
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.608" (15.443mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.533" (13.538mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)