ZW-25-14-G-D-1103-104
Part Number:
ZW-25-14-G-D-1103-104
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.223" (5.664mm)
Length - Stack Height :
1.103" (28.016mm)
Length - Tail :
0.104" (2.642mm)
Number of Positions :
50
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)