ZW-17-13-G-D-435-395
Part Number:
ZW-17-13-G-D-435-395
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height :
0.435" (11.049mm)
Length - Tail :
0.395" (10.033mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)