HDWM-25-59-L-D-527-SM-A
Part Number:
HDWM-25-59-L-D-527-SM-A
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.992" (25.197mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.527" (13.386mm)
Number of Positions :
50
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)