ZW-10-13-S-T-867-137
Part Number:
ZW-10-13-S-T-867-137
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.226" (5.740mm)
Length - Stack Height :
0.867" (22.022mm)
Length - Tail :
0.137" (3.480mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)