TW-14-07-L-Q-195-455
Part Number:
TW-14-07-L-Q-195-455
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.195" (4.953mm)
Length - Tail :
0.455" (11.557mm)
Number of Positions :
56
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)