ZW-32-09-G-D-311-209
Part Number:
ZW-32-09-G-D-311-209
Description:
CONN BRD STACK .100" 64POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height :
0.311" (7.899mm)
Length - Tail :
0.209" (5.309mm)
Number of Positions :
64
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)