HW-20-12-SM-D-330-560
Part Number:
HW-20-12-SM-D-330-560
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.330" (8.382mm)
Length - Tail :
0.560" (14.224mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)