YTW-12-09-L-6-260-090
Part Number:
YTW-12-09-L-6-260-090
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.106" (2.700mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
72
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)