ZW-36-13-G-D-630-460
Part Number:
ZW-36-13-G-D-630-460
Description:
CONN BRD STACK .100" 72POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.630" (16.002mm)
Length - Tail :
0.460" (11.684mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)