HW-34-19-G-D-787-153
Part Number:
HW-34-19-G-D-787-153
Description:
CONN BRD STACK .100" 68POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height :
0.787" (20.000mm)
Length - Tail :
0.153" (3.886mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
68
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)