MW-20-03-G-D-177-079-A-P
Part Number:
MW-20-03-G-D-177-079-A-P
Description:
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.256" (6.502mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.177" (4.496mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)