MW-22-03-G-D-127-065-P
Part Number:
MW-22-03-G-D-127-065-P
Description:
CONN HDR 44POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.192" (4.877mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.127" (3.226mm)
Number of Positions :
44
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)