MW-09-03-H-D-095-144
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
MW-09-03-H-D-095-144
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
1.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE MIC
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.239" (6.071mm)
Length - Post (Mating) :
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height :
0.095" (2.413mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)