HDWM-35-59-S-D-469-SM-A
Part Number:
HDWM-35-59-S-D-469-SM-A
Description:
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.934" (23.724mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.469" (11.913mm)
Number of Positions :
70
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)