TW-22-08-F-D-300-200
Part Number:
TW-22-08-F-D-300-200
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.331" (8.400mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.200" (5.080mm)
Number of Positions :
44
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)