ZW-35-12-G-D-270-510
Part Number:
ZW-35-12-G-D-270-510
Description:
CONN BRD STACK .100" 70POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
0.510" (12.954mm)
Number of Positions :
70
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)