DW-34-15-F-T-300
Part Number:
DW-34-15-F-T-300
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
102
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)