TW-24-07-F-D-315-SM-A
Part Number:
TW-24-07-F-D-315-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.436" (11.074mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
48
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)