TW-40-12-L-D-394-119
Part Number:
TW-40-12-L-D-394-119
Description:
CONN BRD STACK 2.00 80POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.597" (15.164mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.000mm)
Length - Tail :
0.119" (3.023mm)
Number of Positions :
80
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)