ZW-50-14-G-D-875-212
Part Number:
ZW-50-14-G-D-875-212
Description:
CONN BRD STACK .100" 100POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.343" (8.712mm)
Length - Stack Height :
0.875" (22.225mm)
Length - Tail :
0.212" (5.385mm)
Number of Positions :
100
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)