TW-25-02-LM-D-179-SM-P-TR
Part Number:
TW-25-02-LM-D-179-SM-P-TR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating) :
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height :
0.179" (4.547mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)