TW-25-02-L-D-179-SM-P-TR
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-25-02-L-D-179-SM-P-TR
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating) :
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height :
0.179" (4.547mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
50
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)