HDWM-30-59-S-D-481-SM-P
Part Number:
HDWM-30-59-S-D-481-SM-P
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.946" (24.028mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.481" (12.217mm)
Number of Positions :
60
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)