HDWM-25-59-S-D-430-SM
Part Number:
HDWM-25-59-S-D-430-SM
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.895" (22.733mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Number of Positions :
50
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)