YTW-16-03-L-6-225-135
Part Number:
YTW-16-03-L-6-225-135
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.450mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Length - Tail :
0.135" (3.429mm)
Number of Positions :
96
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)